Menu Zamknij

Jak oszczędzać na zakupie AGD lub RTV?

Jak oszczędzać na zakupach AGD i RTV

Urządzenia AGD lub RTV to z reguły kosztowny zakup. Są one coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Wraz z tym postępem rośnie również ich cena. Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na ich zakupie? Każdy konsument chciałby mieć pewność, że wybrał najlepszą ofertę i zwyczajnie nie przepłacił. Dzielimy się kilkoma cennymi wskazówkami, które pomogą zaoszczędzić Ci na zakupach sprzętu AGD lub RTV!

Zakup odpowiednich modeli

Często można zaoszczędzić na urządzeniach AGD lub RTV kupując modele, które zostały wycofane lub są z poprzednich lat. Znajdziesz je w promocyjnej sprzedaży najczęściej pod koniec roku modelowego lub przeszukując sklepy wyprzedażowe.

Outlety często specjalizują się w sprzedaży lekko naruszonych urządzeń. Mogą być one porysowane, czy też wgniecione. W ofercie znaleźć można również starsze modele. Możesz w ten sposób zaoszczędzić znaczną ilość gotówki. Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci rysa lub zadrapanie. Wady te najczęściej nie wpływają w żaden sposób na działanie produktu.

Wiele dużych marek ma własne sklepy wyprzedażowe. Można robić w nich zakupy, gdzie trafiają zwrócone, czy też uszkodzone urządzenia. Są one w zasadzie fabrycznie nowe. Często są oddawane przez konsumentów ze względu na osobiste preferencje lub drobne uszkodzenia podczas transportu. Niektórzy sprzedawcy oferują takie produkty w tym samym sklepie, w którym prowadzą sprzedaż nieuszkodzonych urządzeń. Inni z kolei mają do tego wyodrębniony punkt sprzedaży.

Minusem tego rozwiązania może być to, że w sklepach tych nie zawsze uda znaleźć się to, czego akurat szuka klient.

Najlepszy czas na zakup AGD lub RTV

Zastanawiasz się, czy powinieneś kupić już teraz sprzęt AGD lub RTV czy lepiej poczekać? Koszty tych urządzeń nie są małe. Dlatego wiele osób planuje datę ich zakupu. Przede wszystkim, aby znaleźć najlepszą opcję w jak najlepszej cenie.

Zakup we właściwym czasie jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie maksymalnego zysku. Poniżej omówimy, kiedy możesz uzyskać najlepszą ofertę na AGD lub RTV. Przedstawimy również, kiedy najlepiej unikać zakupu takich urządzeń, jeśli chcesz zaoszczędzić. Kupując w odpowiednim momencie, możesz zyskać nawet 50 procent ceny całego zakupu.

Wydanie nowego modelu na rynek

Podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń elektronicznych – cena nowego modelu jest najwyższa, gdy producent wprowadza produkt na rynek. Wynika to z działania podaży i popytu. Uzyskanie lepszej oferty cenowej jest możliwe, gdy konsument odczeka i kupi towar za jakiś czas, gdy cena spadnie. Jeśli możesz wstrzymać się z zakupem, najlepiej jest odczekać pół roku.

Ponadto podczas wprowadzania na rynek nowej wersji modelu urządzenia (często jesienią) sprzedawcy nierzadko potrzebują miejsca na nowy asortyment. Wtedy też bardziej prawdopodobne jest, że pojawią się u nich oferty na poprzednie modele.

Koniec miesiąca

Niektórzy sprzedawcy urządzeń AGD lub RTV mają wyznaczone progi sprzedażowe, które muszą spełnić w danym miesiącu. Jeśli sklepowi zależy, abyś kupił urządzenie, może zaoferować Ci dobrą propozycję cenową. Spróbuj w tym czasie zapytać o cenę produktu, którego szukasz.

Niektóre miesiące i wydarzenia

Wrzesień, październik, listopad i grudzień to miesiące, w których pojawiają się świąteczne oferty zakupów. Bądź zatem cierpliwy i poczekaj, aż nadejdzie atrakcyjna wyprzedaż. Mądrze jest skorzystać również z dni, takich jak Cyber Week, Amazon Prime Day, czy też Czarny Piątek.

Porównywarki internetowe

Kupując przez Internet, masz wiele opcji produktów do wyboru. Urządzenia AGD lub RTV są również często znacznie tańsze online niż w sklepach stacjonarnych.

Zakupy online umożliwiają także wyszukiwanie cen w wielu sklepach w ciągu zaledwie kilku minut. Porównywarki internetowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki konsumenci poszukują najlepszych ofert różnorodnych produktów. Dzięki nim możesz zaoszczędzić czas. Aby porównać oferty nie musisz nawet wychodzić z domu i podjeżdżać do każdego sklepu, by porozmawiać ze sprzedawcą. Zakupów poszczególnych urządzeń możesz dokonać w różnych witrynach online. W zależności od tego, gdzie w danej chwili oferta jest najkorzystniejsza cenowo.

Jeśli okaże się, że ceny danego urządzenia w kilku miejscach są bardzo zbliżone, warto zapoznać się ze szczegółami każdej oferty. Niektóre sklepy mogą oferować choćby darmową dostawę, która w przypadku sprzętu AGD lub RTV może być bardzo kosztowna.

Co więcej, wiele porównywarek internetowych oferuje możliwość przeczytania recenzji klientów dotyczących zakupu danego produktu. Możesz dowiedzieć się także od innych osób, jak przebiegł proces sprzedażowy. W ten sposób z pewnością zakupisz produkt najwyższej jakości w rozsądnej cenie. Jedna z wartych polecenia porównywarek dostępna jest na stronie www.sklepzlampami.pl – to właśnie tego rodzaju strony mogą nam pomóc w wyborze najkorzystniejszej oferty sprzętu.

Zakup używanych urządzeń AGD lub RTV

Coraz więcej osób oszczędza, kupując używane urządzenia AGD lub RTV przez Internet. Często można znaleźć dobre oferty od osób prywatnych, które dokonują remontu, przeprowadzają się lub chcą szybko i tanio sprzedać swoje urządzenie.

Nie kupuj jednak nigdy przysłowiowego “kota w worku”. Upewnij się, że sprzęt jest sprawny. Dużym plusem takich zakupów będzie aktualna gwarancja od producenta.

Opisane powyżej porady przyniosły korzyść wielu osobom. Upewnij się, że masz oczy i uszy szeroko otwarte na każdą ofertę, aby zaoszczędzić pieniądze na zakupach urządzeń AGD lub RTV. Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o