Menu Zamknij

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Oto lista najczęściej zadawanych pytań.

Nasz portal

Nasz portal jest porównywarką ofert od firm pożyczkowych. Znajdziecie tutaj regularnie aktualizowane oferty pożyczek krótkoterminowych od instytucji pozabankowych.

Staramy się uwzględniać w rankingach większość ofert od firm pożyczkowych. Dostępne jest zestawienie między innymi darmowych pożyczek, pożyczek dla zadłużonych oraz pożyczek dla bezrobotnych. W przyszłości będziemy uwzględniać ofert skierowane do innych grup odbiorców.

Pożyczkodawcy

Mianem pożyczkodawcy określana jest instytucja udzielająca pożyczki klientowi, która działa na podstawie obowiązującego prawa.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o konkretnej ofercie, przejdź na stronę wybranego pożyczkodawcy – znajdziesz tam szczegółowe informacje m.in. o procesie zaciągania pożyczki, zobowiązaniach pożyczkobiorcy czy dodatkowe szczegóły wybranej oferty.

Korzystanie z rankingów

Korzystanie z przygotowanych przez nas rankingów jest bardzo proste. W pierwszym kroku powinieneś wybrać kategorię. Są to: darmowe pożyczki, pożyczki dla bezrobotnych, pożyczki dla zadłużonych. Możesz również skorzystać z ogólnego rankingu pożyczek. Kliknięcie przeniesie Cię na stronę z prezentacją ofert, gdzie w przejrzysty sposób porównasz wybrane oferty. W ostatnim kroku nie pozostaje nic innego jak kliknięcie przycisku “ZŁÓŻ WNIOSEK” – po kilku sekundach zostaniesz przeniesiony na stronę wybranego pożyczkodawcy.
Z przygotowanych zestawień może korzystać każda osoba. Warto jednak podkreślić, że nie każdemu może zostać przyznana wybrana chwilówka. Każda firma pożyczkowa na swojej stronie internetowej informuje o wymogach, które powinni spełnić kandydaci na pożyczkobiorców.

Tak. Korzystanie z rankingów jest całkowicie darmowe.

Nie. Skorzystanie z naszych rankingów nie ma wpływu na całkowite koszty pożyczki, czyli kwoty, którą pożyczkobiorca zobowiązany jest oddać.

Dobre praktyki pożyczania obejmują między innymi:

  1. Rzetelną weryfikację swoich możliwości finansowych,
  2. Dopasowanie oferty do możliwości finansowych,
  3. Weryfikację pożyczkodawcy (m.in. za pomocą opinii innych klientów),
  4. Terminową realizację zobowiązań pożyczkobiorcy względem pożyczkodawcy.

Uczciwe i rzetelne podejście ułatwia współpracę. W przypadku wystąpienia trudności ze spłatą zobowiązania w ustalonym terminie, należy poinformować o tym pożyczkodawcę. Warto również wziąć pod uwagę możliwość konsolidacji chwilówek.